מירוץ גן יאשיה הרביעי – תיעוד

מירוץ גן יאשיה נערך לזכרם של שני נופלי המושב – אברהם מרקו ז"ל ואופיר רוט ז"ל.

רעיון המירוץ החל בשנת 2011 כפעילות קהילתית קטנה בתוך המושב, כזאת אשר פונה אל תושבי האיזור ובעלת ערך נדבך וחשוב. אט-אט, החלו אנשים להתעניין במירוץ הקטן כשהשמועה נפוצה. אנשים ממקומות שונים בארץ החלו להגיע ולהירשם ואף מספר קבוצות ריצה וקבוצות מעמותות שונות. תוך ארבע שנים, המירוץ התרחב הרבה מעבר לצפי של פעילות ספורטיבית לבני המושב.

בשנת 2015, Galore Productions הגיעו לתעד את המירוץ. שעות הבוקר המוקדמות הן שעות נהדרות לצילום, קצת אחרי מה שנקרא ה-'Magic Hour', שהיא השעה שבה השמש זורחת ומנגד השעה בה השמש שוקעת. כשהגענו לתעד את המירוץ, ידענו שבקליפ הקצר שנערוך עלינו להעביר את התחושות הבאות: טבע, מושב, קהילתיות, ספורטיביות וזיכרון. התייצבנו בשעה 6:00 בבוקר והתחלנו במלאכת התיעוד הנעימה, מבלי שהמארגנים ואנשי המושב ישימו לב שאנחנו נמצאים שם.

כשהחל המירוץ, התחלקנו כך כשמצלמה אחת נשארת באיזור קו הסיום והמצלמה השנייה הינה GoPro ספורטיבית המתלבשת על הראש, השאלנו זוג אופניים ונכנסו אל לב ליבו של המירוץ ככה שתיווצר תחושה שאנחנו לא רק מתעדים את נופי המושב והרצים אלא שאנחנו רצים יחד עימם. כמובן, בכדי ללמוד את המסלול, יום לפני כן הלכנו ורצנו אותו (סך הכל חמישה קילומטרים, אבל לאחר-מכן הרגשנו שאנחנו צריכים להתאמן טיפה יותר).

לבסוף ניגשנו לצלם את טקס הענקת המדליות והגביעים הסמלי, שאכן היה טקס מאוד מרגש בהנחיית נציגי שתי המשפחות.

את התוצאה המרהיבה תוכלו לראות כאן:

תמונות מהסרט