fbpx

איך לגרום לצופים ביוטיוב להישאר אחרי חמש שניות

איך לגרום לצופים ביוטיוב להישאר אחרי חמש שניות

איך לגרום לצופים ביוטיוב להישאר אחרי חמש שניות – סרט תדמית ויראלי

כיום, יוטיוב הוא האתר השלישי הכי פופולרי בעולם. מקדימים אותו שני החשודים המיידיים – פייסבוק וגוגל במקום השני והראשון. לפיכך, פרסומות וסרטי תדמית ביוטיוב הינן רעיון נכון מאין כמוהו, במיוחד שלפרסום ביוטיוב יש כלים העשויים לדייק את קהל היעד שלכם, כך שהרעיון עצמו נשמע אפקטיבי. הבעיה היא שרוב האנשים לוחצים במהרה על הלחצן הידוע לשמצה – 'דלג על הפרסומת כעבור 5 שניות'. למעשה, כ-94% אחוז מהצופים ביוטיוב עושים כך. אם כל כך הרבה אנשים מתעלמים מהפרסומות, אז מדוע בכלל כדאי לפרסם ביוטיוב?

השאלה הנכונה היא לא מדוע לפרסם סרט תדמית ביוטיוב אלא איך אפשר לגרום לצופים לא ללחוץ על כפתור ה-'דלג'.

1

מיקוד טוב וקליפ טוב עוד יותר

כפי שציינו מקודם, ליוטיוב ישנה היכולת למקד את קהל היעד אשר יצפה בפרסומת ובסרט תדמית. זהו שירות אשר הולך יד ביד עם Google Adwords, ולכן קיימת אופציה לדייק כמה שיותר בכל הנוגע לדמוגרפיה, מיקום, גילאים, מין ותחומי עניין. מה שכן, לא כדאי למקד את המודעה יותר מדי בכדי לא לאבד קהל יעד פוטנציאלי. לכן כדאי להשתמש באסטרטגיה זהירה בשימוש בכלי המיקוד של Adwords תוביל לקמפיין מוצלח של קהל יעד שימצא עניין במוצר או השירות שאתם מפרסמים ולא ילחץ במהירות על כפתור ה-'דלג'.

כמובן, שמה שיגדיל את הסיכוי הוא אם הקליפ או הסרט תדמית שלכם מעניין, מושך ומותאם למדיום האינטרנטי. עובדה שמפרסמים רבים שוכחים היא שהטלוויזיה והאינטרנט הם שני מדיומים שונים לחלוטין. באינטרנט, צופים נמשכים לקליפים וסרטי תדמית שהם טיפה שונים ממה שהם רגילים לקבל בטלוויזיה. לכן, הדבר החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לתפוס את הקהל בשניות הראשונות. לשם כך נדרשת מחשבה קריאטיבית, אבל לאחר שמוצאים את הגימיק הנכון – כזה שיהיה עדין ולא גס מדי – חובה עליכם לשים אותו כבר בשניות הראשונות של הסרט תדמית והצופים יהיו שלכם.

2

אינטרקטיביות

כולם אוהבים משחקיות, ילדים ומבוגרים כאחד. לצורך העניין, תבדקו כמה עובדי משרד משחקים ב-'באבלס' או בסמארטפון. כולם אוהבים תירוץ קטן לא לעבוד ולשעשע את עצמם במשהו קליל וחביב. שילוב של אינטרקטיביות בסרטון פרסומת וסרט תדמית יכול לסייע גם כן. ישנן מספר חברות שפיתחו טכנולוגיה בה מלבישים על הפרסומת איזשהו משחק קטן הקשור לכפתור ה-'דלג'. תוך-כדי שהצופים ישחקו איתו, המסר השיווקי כבר ייכנס להם לראש.

דוגמא לסרט תדמית שבו כפתור ה-'דלג' מרכיב תמונה מסקרנת השואלת את הצופה אם הוא באמת רוצה לדלג:

3

אמפתיה עם הצופה

'מודעות עצמית' היא כלי מאוד שימושי. אם אתם מייצרים איזושהי פרסומת או סרט תדמית אשר מתייחסת לטינה של הצופים לכפתור ה-'דלג', הם ישתעשעו וסביר להניח שימשיכו לצפות בה.

בורגר קינג בדקו מה הקליפים (או סוגי הקליפים) הכי נצפים ביוטיוב ויצרו 64 פרסומות שונות בהן הזוג שעל המסך מתייחס לקליפ שחיפשו:

פולקסווגן יצרו סרט תדמית משעשע בו הם הציגו את הרכב החדש שגם מחליף הילוכים אוטומטי וגם מדלג על הפרסומת באופן אוטומטי:

הסרט תדמית נערך באופן מסוים שגורם לצופה לחשוב שהיא באמת מדלגת הלאה, אבל למעשה היא נערכה שתיראה כאילו זה סרט תדמית ארוך יותר אף-על-פי שהזמן שלה היה קצר מאוד.

4

הפתיעו ואתגרו

עוד סוג של 'מודעות עצמית', אף-על-פי שזה לא מחייב בכדי ליצור סרט תדמית מפתיע או כזה שיאתגר את הצופים.

צפו בסרט תדמית הזה שמשתמשת במודעות העצמית של כפתור ה-'דלג' יחד עם הומור טיפה מעוות, אבל כזה שמשאיר את הצופה עד הסוף:

או הסרט תדמית הזה שמשתמשת בפסיכולוגיה הפוכה בכדי להשאיר את הצופה עד הסוף:

5

חמש שניות

הטריק הטוב ביותר – פשוט תעשו פרסומת או סרט תדמית של 5 שניות. בלי כפתור 'דלג' ובלי גימיקים.

צפו בדוגמא הבאה:

אלו השיטות הטובות ביותר בכדי להשאיר את קהל היעד שלכם מרותק לפרסומת או הסרט תדמית וכך תוכלו לנצל היטב את המדיום של יוטיוב ואת החדרת המסר השיווקי.

צריכים עזרה בהפקת סרט תדמית ויראלי? צרו איתנו קשר

או חייגו 054-3001678

By |פברואר 3rd, 2015|סרטי תדמית|0 Comments

Leave A Comment