1

סרט תדמית אילם

המעבר היה טבעי: המפרסמים עברו מהעיתונות המודפסת, אל מסכי הקולנוע, לערוצי הטלוויזיה ולאינטרנט. מה הדבר הבא? המובייל. כיום, לאחר מחקרים סטטיסטיים רבים, מפרסמים מכוונים את הפרסומות האינטרנטיות שלהם אל עולם המובייל, זאת כיוון שרוב האנשים משתמשים פחות במחשב ויותר בסמארטפון שלהם, ולכן ישנה עדיפות עליונה למקד את הפרסום לגולשים הסלולריים. אין זה אומר לפתח פרסומת שונה לחלוטין, אלא להתאים אל שני המדיומים בו זמנית, או למקד את גולשי המובייל אל פרסומות ספציפיות ואל סרטי תדמית יעודיים.

לאחרונה, הבינו המפרסמים שכשצופים בסרטוני תדמית ופרסומת במובייל, רוב הזמן זה יהיה בסביבת אנשים ולכן רוב הגולשים משתיקים את הוידאו מראש, או ששומעים מאוד חלש. לכן, מספר מפרסמים עלו על הטקטיקה של פרסומת אילמת, בה מגבירים את יצר הסקרנות של הגולש בזכות עזרים ויזואליים בלבד.

שימו לב לסרט תדמית אילם של בן וג'ריס:

או הפרסומת הזו של ברברי, שם יש סאונד, אבל גם בלעדיו הם מצליחים למשוך את תשומת הלב אל המוצר אותו הם רוצים לפרסם:

2

איסנטנט חשיפה לסרט תדמית

בדומה לפסקה הקודמת, סרטי תדמית המותאמים לאינטרנט ולמובייל עובדים באופן שונה כמו סרטוני פרסומת לטלוויזיה, ולכן על המוצר להופיע באופן מיידי. אם ישנו סבלריטאי שמכהן כפרזנטור, עליו להופיע גם בשנייה הראשונה. מתקיימת כאן חוקיות שונה לגמרי ועל המפרסמים לציית לה על מנת לבלוט בשטח הדיגיטלי.

צפו בסרט תדמית של הייניקן, שם ניל פאטריק האריס מופיע מהרגע הראשון:

3

איך גורמים להם להגביר סרט תדמית

אם יצא לכם לקרוא את הספרים או לראות את הסרטים של הארי פוטר, אז אתם בטח זוכרים שכל התמונות בעולם הקסום של הארי זזות, בין אם הן בעיתון, מונחות על השידה או כרזות. ככה היום נראה עולם פרסום הוידאו – בפייסבוק הוידאו רץ אוטומטית על השתק, כשבקרוב ייכנסו פרסומות וידאו גם בטוויטר, סנאפצ'אט ורשתות חברתיות נוספות. בכדי לגרום לצופה להישאר לצפות בסרט תדמית ולא לברוח, עליכם ליצור איזשהו אימאג' מעניין שיגרום לו לצפות בסרטון. הגאונות האמיתית צצה כאשר גרמתם לו לא רק להישאר, אלא להגביר את הסאונד. זאת תעשו בעזרת אימאג' חזק שמצטרף אל אנשים מדברים. אם עשיתם הכל כשורה, הצופה ירצה לדעת על מה הם מדברים ולכן ילחץ על הגברת הסאונד בסרט תדמית שלכם.

דוגמה מצוינת זו הפרסומת לגלקסי S6:

שימו לב שבחמש השניות הראשונות ישנה עריכה תזזיזית, מודרנית ומקפיצה ואימאג'ים מאוד מסקרנים כשלאחר מכן רואים את אחד הגולשים עומד ומדבר לטלפון, כשכעבור רגע הם עוברים לשיחת וידאו. האינסטינקט הראשוני של הצופה הוא להגביר את הווליום ולהישאר יחד עם הפרסומת וסרט תדמית עוד קצת זמן.

צריכים עזרה בהפקת סרט תדמית ויראלי? צרו איתנו קשר
או חייגו 054-3001678