סרטי תדמית: 6 שיטות למשוך צפיות בעזרת תמונה אחת

כשאתם מעלים סרט תדמית לרשתות החברתיות – פייסבוק, טוויטר, יוטיוב, vimeo וכד' – עליכם לבחור את ה-thumbnail, תמונת הסרטון. הדבר דומה לפוסטר של סרט. בכל הנוגע לתכנים באינטרנט, אנשים נמשכים יותר לתמונה (או סרט) מאשר לטקסט. תמונה מוצלחת תגרום ליותר אנשים להציץ בסרטי תדמית שלכם ובכך קהל היעד שלכם יגדל.

לדוגמא, שימו לב לתמונת הסרטון הבא:

התמונה שייכת לערוץ יוטיוב המעלה שלל תכנים בנושא טלוויזיה וקולנוע. מבחינתם, על כל סרט להיות ויראלי יותר מקודמו. איך הם הגיעו ליותר ממיליון צפיות? בקלות. דבר ראשון – הסרט הוא על הארי פוטר, אחד הנושאים היותר חמים בעולם ובאינטרנט. דבר שני – ישנם מיליוני סרטים בנוגע להארי פוטר, אז למה שהצופה ירצה לראות דווקא את הסרט הזה? בגלל שבכותרת כתוב סודות מלוכלכים, נושא מרתק וצהוב בפני עצמו. דבר שלישי – אולי הדבר ההכי חשוב, הם שמו תמונה שבמרכזה ניצבת אמה ווטסון, השחקנית שגילמה את הרמיוני גריינג'ר, במחשוף עמוק. יוצרי הסרט לא אמרו שום דבר בעל אופן מיני לגבי הארי פוטר, אך עצם השימוש בתמונה סקסיסטית וחושפנית, הם גרמו לצופים לחשוב שהסרטי תדמית אכן יהיו בעל אופי מיני, או לכל הפחות עוררו עניין להציץ ולראות מה קורה שם.

אז איך לעשות סרטי תדמית בצורה נכונה?

1

אקשן, מצלמים סרטי תדמית

אם אתם בוחרים תמונה קיימת מתוך הסרט תדמית, ישנה עדיפות שזאת תהיה תמונה תמונות מושכת שנעצרה באמצע פעילות מסוימת. זה יכול להיות אדם, חפץ או חיה שנעצרו באמצע תנועה מעניינת, כזאת שתעורר את יצר הסקרנות של הצופים. לדוגמא, סרטוני ההילוך איטי המפורסמים של ה-slo-mo-guys:

אנחנו רואים גם בן אדם שנתקע תוך כדי שהוא עושה מבט מבוהל ומספר מלכודות עכברים מעופפים סביבו. אין כמעט סיכוי שלא נלחץ על הסרטון לראות את הרגע הזה במלואו.

2

התמונה חייבת להיות תואמת לתוכן סרטי התדמית

כשאתם מייצרים או משתמשים בתמונה בשביל הסרט תדמית שהעלתם, עליכם לוודא שזה תואם לתכנים של הסרט תדמית. כמו בדוגמא של הארי פוטר, מאוד מפתה להטמיע תמונה בעל אופי מיני שכן ידוע כי 'סקס מוכר', אך אם אתם משתמשים בכך שלא לצורך, ייתכן ויהיו לכם צפיות רבות, אך ברגע שהצופים יבינו שהסרטון שלכם לא עוסק בכך הם יפסיקו לצפות. צפיות קצרות בסרטון מורידות את הדירוג שלו במנועי החיפוש. מעבר לכך, לעבוד על קהל היעד היא דרך לא מוצלחת ליצור קשרים אמינים ובעלי משמעות.

הדרך היחידה והנכונה לעשות כן היא אם אתם פועלים כך באופן שיטתי. תראו את הכותרות של אנשי Cracked:

הכותרות של הסרטים שלהם תמיד נשמעות בומבסטיות, מטלטלות ומזעזעות, כשהסרטים עצמם מאוד אינטלקטואליים. הם עושים זאת באופן מכוון כפארודיה על קליק בייטס, כותרות שאמורות למשוך את הקהל ללחוץ ויהי מה. במקרה שלהם, הקהל באמת לוחץ, ובסוף הם נשארים עם העוקבים האורגניים שבאמת מתעניינים בתכנים שלהם.

3

להוסיף טקסט לתמונה

שיטה נהדרת למשוך אנשים לצפות בסרטי תדמית היא לשים את הטקסט על התמונה. בין אם זו תמונה ישירות מהסרטון או תמונה חדשה, כותרת הסרטון המופיעה כטקסט גדול וצבעוני מייצרת אחידות ובולטות על-פני סרטונים אחרים.

בקליפים הבאים, ישנו כיתוב גדול על תמונת הסרטון שתופס את העין ומייצר אחידות של מותג:

(המאמר ממשיך אחרי טופס ההרשמה)


שם*

Email*

טלפון*

אתר*

תקציב שיווק חודשי*

הכנסה חודשית ממוצעת*


4

קלוז-אפ

או במילים אחרות – תמונת תקריב. תסייע לסרטי תדמית באם רוצים ליצור מותג המזוהה עם אותם פנים, בדיוק כמו דנית, זמרת חתונות:

5

תמונה מוזרה ויוצאת דופן

לא מדובר בתמונה שלא קשורה לתוכן של הסרט תדמית, אלא כזאת שנראית מעט שונה או מוזר, כך שלצופים לא תהיה ברירה אלא לצפות בסרט תדמית.

לדוגמא הסרטון הזה, שבו רואים שלושה בנים צעירים לבושים כמו להקת בנים עם חולצות פתוחות. אנשים המחפשים קליפים באותו הנושא – סרטים לבר מצווה – יימשכו אל התמונה הזו כיוון שלרוב לא רגילים לראות תמונה משונה כזאת בסרט בר מצווה:

6

אחידות

המטרה שלכם היא לא לעשות סרט תדמית אחד ובודד ולקוות שהוא זה שיגדיל את קהל הלקוחות שלכם, אלא מספר רב של סרטים עוקבים (עוד על כך במאמר הבא: 4 טיפים ליצירת סרטוני תדמית מוצלחים שיסחפו אחריכם עוקבים). לכן, לא משנה מה אתם עושים ובאיזה אופן, התמונות חייבות להיות אחידות. אם בחרתם בטקסט – השתמשו באותו הגופן לכל אורך הסרטונים. אם בחרתם בקלוז-אפים – השתמשו באותו הקלוז-אפ של אותו הבן אדם לכל אורך הסרטונים. אחידות מייצרת מותג ייחודי ולפיכך היא הדבר הכי חשוב בבחירת תמונות לסרט תדמית.

צריכים עזרה בהפקת סרט תדמית ויראלי? צרו איתנו קשר

או חייגו 054-3001678