fbpx

4 טיפים ליצירת סרטוני תדמית מוצלחים שיסחפו אחריכם עוקבים

4 טיפים ליצירת סרטוני תדמית מוצלחים שיסחפו אחריכם עוקבים

4 טיפים ליצירת סרט תדמית מוצלח שיסחוף אחריכם עוקבים

שיווק בסרטוני תדמית ממשיך להוכיח את הערך שלו כחלק מאסטרטגיית השיווק של העסק. סרט תדמית משפיע על מודעות למותג ובזכותם הם מסוגלים להוביל חברות גדולות וקטנות. הם קלילים יותר, מרתקים יותר, מרגישים כמו רגע של פנאי ולא כפרסומת, והם לא דורשים הרבה מאמץ מצד הלקוח. סרט תדמית מהווה דרך אידיאלית להגיע לצרכנים שכל הזמן נמצאים בתנועה. יחד עם זאת, משווקים רק התחילו לגרד את פני השטח בדרכם לחקור את האופציות לסרטוני וידאו לעסק ולסרט תדמית ויראלי.

נכון, הטכנולוגיה הפכה את אופן יצירת סרט תדמית לאופציה נוחה, קלה וזולה ליצירת וידאו איכותי, אך כשכל זה נעשה ללא אסטרטגיה עתידית ברורה, זה עלול להביא להחמצה של כל ההפקה.

להלן כמה טיפים על מה שצריך לקחת בחשבון בכדי לפתח אסטרטגיית שיווק וידאו מוצלחת ולהפיק סרט תדמית ויראלי:

1

הפקת סרטי תדמית סדרתיים

עליכם להתייחס אל סרט תדמית לא כאל יצירת קולנוע חד פעמית, אלא כאל סדרת טלוויזיה בהמשכים. עליכם להתייחס אליהם כפי שאתם מתייחס אל כל העדכונים שאתם מפרסמים במדיה החברתית של העסק שלכם. עליכם ליצור לוח זמנים המתייחס אל סדרת הפקות וידאו או סרטי תדמית קצרים ומעניינים שיסקרנו את הלקוחות. הרבה יותר קל לצפות בקטעי וידאו או סרטי תדמית קצרים היוצרים חשק לראות את שאר סרטי התדמית שיבואו אחריהם מאשר לראות וידאו אחד ארוך. כך אתם תישארו בראש של הצופים זמן רב יותר. באם אתם מתכננים השקה של מוצר או אירוע, כדאי ליצור סדרה של סרטי תדמית בעלי קו עלילתי המוביל אל ההשקה הגדולה.

שימו לב לסרטונים של דנית זמרת חתונות, דמות ומותג שרץ יותר משנתיים ונפרש על מספר סרטי תדמית:

2

המדיה החברתית אוהבת סרטים קצרים

כשזה מגיע לתקשורת חברתית, אם אתה רוצה שקטעי הווידאו או הסרט תדמית שלכם יהיו בעל פוטנציאל ויראלי, אתם חייבים להפיק סרטי תדמית קצרים. 50 סרטי הפרסומת המשותפים ביותר בעולם הם מתחת ל-2 דקות. באופן טבעי, האורך של הסרט תדמית שלך יהיה תלוי בפלטפורמה שאתה מכוון אליה. לדוגמא, קטעי וידאו ב-Instagram וב-Vine יארכו רק כמה שניות כיוון שזה האורך אליו הקהל מצפה. בפייסבוק ניתן להגיע לאורך של יותר מדקה וביוטיוב כבר מעל שתי דקות. חישבו ותכננו באופן מדויק את הפלטפורמה אליה אתם מכוונים, מהו המסר השיווקי ומיהו קהל היעד שלכם, וכך תוכלו לכווץ את הסרט תדמית לאורכו המתאים והנכון.

3

ספרו להם איך עושים את זה

מה שנקרא The Oldest Trick In The Book, וזה סרטוני Tutorial או בעברית – סרטוני הדרכה ועצות. הרעיון הזה עשוי להרתיע עסקים כיוון שהם חוששים שהם מוסרים את הסודות העסקיים שלהם ובכך מייתרים את עצמם. זוהי טעות איומה לחשוב כך, שכן סרטוני הדרכה בונים את התדמית שלך ושל העסק שלך כמומחה לדבר. הסרטונים יכולים להיות מאוד קצרים או מאוד ארוכים, אבל מסרטון לסרטון אתם תצברו עוד ועוד קהל שמתעניין בשירות או המוצר שאתם מציעים ורוצים לראות עוד אפשרויות וטיפים מדבר המומחה. וכשיש יותר עניין, יש יותר מכירות.

דוגמא אחת מבין רבים, ערוץ המאפים המאוד מגרים אך מאוד פשוטים להכנה של Gemma Stafford:

4

תחרות

אתם יכולים לעשות תחרויות פשוטות למהדרין, כאלו שבהם אתם מגרילים מוצר אם אנשים יעלו 'לייק' לעמוד שלכם וישתפו אותו בין חבריהם. לכאורה זה נראה כמו איסוף לקוחות מאסיבי ובטוח אבל המציאות טיפה שונה. רוב האנשים ש-'ישתתפו' פאסיבית בתחרות הזו אינם לקוחות פוטנציאלים אלא כאלו שאוהבים מתנות בחינם. נכון, כולם אוהבים מתנות בחינם, אבל המטרה של העסק היא קודם כל לצבור לקוחות פוטנציאליים.

הדרך הטובה ביותר לעשות כן היא לערוך תחרות נושאת פרסים אטרקטייבים כאשר על המשתתפים לייצר איזשהו תוכן – סרטון משעשע, להצטלם עם המוצר, שיר מסוים, סרט תדמית וכד' – כל אלו יעזרו לך גם לייצר תוכן מבלי להתאמץ, גם לחזק את המותג וגם להעלות את הדירוג של האתר או עמוד הפייסבוק שלך באינטרנט. אם התמריץ שתספק יהיה מספיק גדול, תזרים הלקוחות הפוטנציאלים יגדל, תהיה לך אינטראקציה גבוהה יותר עם הלקוחות ותוכל לקבל המון כתובות דואר אלקטרוני חדשות שיתווספו לרשימת התפוצה שלך.

כשעולם השיווק נשלט על-ידי טקסט ותמונות, סרטוני הוידאו והסרטי תדמית שלך יכולים להתבלט על פני המתחרים. תכננו והגדירו היטב את מסע הפרסום בוידאו בכדי שתוכלו לנתב מסלול שיאפשר ללקוחות חדשים למצוא אותך.

צריכים עזרה בהפקת סרט תדמית ויראלי? כנסו לאתר שלנו: www.origalili.co.il

או חייגו 054-3001678

By |יוני 22nd, 2015|סרטי תדמית|0 Comments

Leave A Comment