שיטה סודית להפצת סרט תדמית

אז הלכתם והפקתם סרט תדמית או סרט שיווקי. מצוין. עכשיו צריך להפיץ אותו בכדי שיגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאלים, נכון? אז ישנן הדרכים החינמיות לעשות כך – על ידי העלאת סרט התדמית לרשתות החברתיות שלכם ולהפיץ אותו בתקווה שיהפך לויראלי. אפשר לשלם לרשתות החברתיות בכדי שהסרט תדמית יגיע לקהל פוטנציאלי רחב יותר. ישנם אינספור דרכים לעשות כן.

אחת השיטות המסתוריות והמיוחדות הן להפיץ את הסרט תדמית דרך Influencers, שבהיעדר מילה ייעודית בעברית נכנה אותם 'משפיענים'.

מה או מי הם המשפיענים?

Influencers, המשפיענים, הם אלו אותם האנשים שביססו קהל עוקבים המכיר בהם כאוטוריטה אמינה. אלו יכולים להיות סלבריטאים, אך לרוב מדובר בבלוגרים פעילים, מעניינים, מקוריים ומרתקים. לדוגמא, דורון פישלר הכותב על טלוויזיה וקולנוע, שלי גרוס הכותבת על אופנה, או מאיה מרום הכותבת על מתכונים ובישול. אלו דוגמא למספר קטן של בלוגרים בעלי מספר עוקבים רב הקוראים אותם מדי יום ביומו ואף מנהלים איתם שיח מחוץ לבלוג אותו הם כותבים. בישראל מספר המשפיענים קטן לעומת אלו בארצות הברית ואירופה, אך גם כאן וגם כאן יש מספיק בנמצא.

איך הם יכולים לעזור לכם?

במידה ואותם משפיענים כותבים על נושא בהם אתם עוסקים, כדאי ליצור עימם קשר בכדי שיציגו את הסרט תדמית שלכם לקהל העוקבים שלהם. התרומה היא כפולה: אחד – מספר הצפיות בסרט תדמית שלכם יעלה, מה שיעורר תנועה אליו ברשתות החברתיות. שתיים – הסרט תדמית שלכם ייחשב כמהימן אם אחד מהמשפיענים ממליץ עליו לקוראיו.

למצוא את התכנים הראויים

זכרו, כשאתם פונים אל אותם המשפיענים, הם למעשה עושים למענכם טובה. אם אתם מבקשים שימליצו על סרט תדמית שלכם, אז עליכם לודא שהסרט תדמית יוסיף ערך לבלוג ולקהל העוקבים שלהם. עלכים גם לפנות אליהם באופן שאינו ספאמי. לפני שאתם פונים אליהם, ודאו שהתכנים המופיעים בסרט תדמית שלכם אינם רק איכותיים ביותר, אלא גם רלוונטיים לקהל היעד שלהם.

למצוא את המשפיענים הנכונים

קודם כל, עליכם למצוא את המשפיענים הנכונים לעסק שלכם. אם אתם עוסקים בציוד לרכב ועשיתם סרט תדמית על בלמים חדשים, כמובן שלא תפנו אל בלוגרית של אופנה. אתם גם לא חייבים לפנות אל הבלוגרים המובילים ביותר. כדאי לחפש בלוגרים יחסית חדשים או במגמת עליה. אל אלו המשפיעים והמובילים פונים כל הזמן.

בכדי לקבוע לאילו משפיענים כדאי לפנות, כדאי לעשות השוואה עם הנתונים של סרטי הוידאו שלהם. תעברו על מספר הצפיות, התגובות והלייקים שקיבלו. אם זו במידה מספקת (לא חייב להיות עשרות אלפי צפיות), אז כדאי לפנות אליהם.

תפתחו אמון עם המשפיענים

אחד הדברים החשובים לעשות הוא ליצור אמון יחד עם המשפיען על-ידי-כך שגם אתם חברים פעילים בקהילה שלו. אתם מגיבים על התכנים שלהם, משתפים אותם בין חבריכם ומשוחחים עם חברי הקהילה. הם יראו בכם כשם מוכר בקהילה שהם יצרו וגם ככאלו המסייעים להגדיל את החשיפה שלהם. כמובן, שעליכם באמת להיות מעוניינים בנושאים והקהילות אליהם אתם נכנסים.

להפיץ סרט תדמית דרך משפיענים עלול לקחת קצת זמן, אך בסופו של דבר אתם נכנסים אל קהילה המונה אלפי עד מיליוני אנשים המעוניינים באותו הדבר בו אתם עוסקים ומוכרים, כך שזו דרך מעולה להגדיל את קהל היעד שלכם.

 

צריכים עזרה בהפקת סרט תדמית ויראלי? צרו איתנו קשר

או חייגו 054-3001678