אחד הקמפיינים שאני הכי גאה בו הוא זה של קופת חולים מכבי בכיכובו של הבחור האנונימי ההוא ממשטרת התנועה. איך קוראים לו זה…

נו, ההוא ברמזור, בצומת ההיא, איך קוראים לה, צומת מילר נראה לי…

אה, כן, נאור ציון.

סתם, סתם.

אדיר מילר, כפרה עליו.

אדיר, כידוע, הוא הפרזנטור של מכבי כבר כמה שנים, והוביל איתה קמפיינים מאוד מוצלחים ומרשימים. נהוג לחשוב שאם מביאים פרזנטור מספיק גדול ומפורסם, השם שלו יעשה את רוב העבודה, אבל זה לא כל כך מדויק. הבוסט הגדול ייעשה בהתחלה, בזמן שמודיעים על החיבור בין המותג לפרזנטור וזה מתפרסם בתקשורת. יכול להיות שזה גם ייצור עניין עם צאת הפרסומת הראשונה, מתוך סקרנות איך תיראה הפרסומת עם אותו הפרזנטור. לאחר מכן, הקהל כבר מקבל את הרעיון הזה כעובדה, ומתרגל לכך שהפרזנטור הוא הפנים של המותג. כלומר, החל מהפרסומת הראשונה, המשך ההצלחה של החיבור יהיה תלוי בתוכן של הפרסומות עצמן. אם הוא מייצר עניין – מעולה. אם לא במיוחד – אז יכלו להביא כל שחקן אנונימי אחר ולחסוך את המאות אלפי שקלים.

אצל מכבי ואדיר מילר היה שיחוק אחרי שיחוק. כל קמפיין היה יותר היסטרי מקודמו. הקמפיין שעשה הכי הרב רעש תקשורתי היה זה שבו אדיר מותח את אלו המתקשרים אל המוקד, מה שהוביל לבאזז שלילי ברשת בעקבות מחאות כנגד הקמפיין הזה, בטענה שהוא פוגעני ו/או גזעני.

הפרסומת הסוררת:

הקמפיין הזה, אגב, לא פגע בשם של מכבי. להיפך. הם סיימו את השנה במאזן סופר חיובי.

קפיצה קדימה ל-2016.

בזמן ישיבות קריאטיב שלנו, עלה לנו איזשהו רעיון דבילי, שזה משהו שקורה אחת לחמש דקות. אחד מאיתנו הגיע לתובנה שמאז שהוא עבר לקופת חולים מכבי, הוא מרגיש הרבה יותר טוב והוא לא הזדקק לגשת למרפאה אפילו פעם אחת. חשבנו שיש כאן איזשהו הוק (HOOK) קומי והמשכנו לדוש ברעיון. אט אט, יצרנו כל מיני דמויות שהסיפור שלהן הוא שמאז שעברו לקופת חולים מכבי, החיים שלהן השתנו לטובה מהקצה אל הקצה, למרות שאין שום סיכוי בעולם שזה קרה בגלל המעבר הזה.

אלו הן כמה מהדמויות:

  1. מאמן כדורגל כושל של קבוצה מליגה ג', שאחרי שעבר למכבי הקבוצה עברה לליגה הלאומית.
  2. זמר מזרחי שלא הלך לו, עד שעבר למכבי ובין רגע התחיל לשבור קופות.
  3. סטודנטית שלא הצליחה בלימודים, עברה למכבי נהייתה מצטיינת דיקן.

השתעשענו עם הרעיון, ואט אט יצרנו בערך 20 דמויות. לשם הצגת הקמפיין, בחרנו שלוש מהן, הלכנו לצלם להן סקיצות וכתבנו בריף שיווקי המתאר את כל הרעיון מאחורי הקמפיין, למה אנחנו חושבים שהוא עשוי להיות מוצלח, איפה פוטנציאל הויראליות ומדוע הקמפיין הזה יגרום למכבי להיות בטופ אוף מיינד של התודעה הציבורית בכל פעם שחושבים על קופת חולים.

הסקיצות:

הפתעתנו הרבה – מכבי התאהבו ברעיון. מנהלות השיווק של מכבי דאז, טוני ולילך, שהן אולי המנהלות שיווק הכי אדיבות, מקצועיות ומצחיקות שהכרנו, זימנו אותנו לפגישה, אותה לא נשכח לעולם כיוון שלא הפסקנו להתגלגל מצחוק במהלכה. סגרנו את העניינים ואז התבקשנו לעשות לזה עיבוד לאדיר מילר.

נתקענו.

לא היינו בטוחים איך להמשיך את הכיוון הזה.

כלומר, אדיר מילר הוא אחד הסטנדאפיסטים הכי גדולים בישראל, בן אדם מוכשר מאין כמותו שזה פשוט חלום לעבוד איתו, אבל בכלל לא חשבנו עליו כשיצרנו את הקמפיין. זה בכלל התחיל מאיזשהו רעיון שהצחיק אותנו וחשבנו שזה יכול ליהפך להיות ויראלי בקלות. לרגע לא תיכננו שאדיר יככב בקמפיין הזה.

מה עושים עכשיו?!

למזלנו הרב, אדיר הוא בחור זורם שמבין דבר או שניים בקומדיה. לאחר שראה את הסקיצות הוא נדלק על הרעיון. עכשיו, היה צריך להעביר את התסריטים טרנספורמציות שיתאימו לאדיר.

נפגשנו עם אדיר לישיבות כתיבה, ואט אט גיבשנו מספר מצומצם יותר של דמויות. הקמפיין הראשוני שלנו, לאחר הסינון, נסגר על 10 דמויות. עם אדיר המספר השתנה ל-4, כשמכל הדמויות שהגינו נשארו שניים: הסטודנטית והעולה החדש/ישן מאמריקה. 2 דמויות נוספות הצטרפו – חיליק שחזר מהודו ויוג'ין, מנהיג להקת רוק/בנים.

עכשיו, אני רוצה לספר לכם משהו על העבודה עם אדיר.

ישיבת כתיבה איתו היא חוויה מרתקת, ואני אומר את זה בתור תסריטאי. את העובדה שהוא מאלתר בחסד על הבמה ויורה פאנצ'ים מפתיעים שאף אחד לא ציפה להם – את זה כולם יודעים, נכון? אז הסיפור הזה תקף גם בכל אספקט יצירתי אחר שלו. אנחנו הגענו אליו עם תסריטים מוכנים, מה שנקרא השלד של הסצנה, הסיטואציה והדיאלוגים.

מכאן – אדיר לוקח את זה למקום הייחודי שלו. הוא מקריא את הטקסט ותוך כדי מאלתר עליו. מהר מאוד , רוב המשפטים שלנו נמחקים לטובת אלו של אדיר כיוון שאין מה לעשות – לאדיר יש הומור מאוד ייחודי ומקורי משלו. זה כמעט בלתי אפשרי לכתוב לו קומדיה, כיוון שלאדיר יש סגנון שקשה מאוד לחקות. יכול להיות שהפאנצ'ים שלנו היו מצחיקים. יכול להיות. אי אפשר באמת לדעת עד שהם לא היו יוצאים לאוויר העולם ואנשים זרים היו שופטים אותם. אבל גם אם הפאנצ'ים שלנו היו הכי קורעים בעולם, הם עדיין הותאמו לסגנון הייחודי שלנו, שהוא שונה לחלוטין מהסגנון של אדיר, ולכן רוב הדיאלוג השתנה לחלוטין.

השינוי הזה עבד מצוין, כיוון שהקומדיה זורמת לו בדם, ולכן הוא פשוט ירה אלתורים ופאנצ'ים על ימין ועל שמאל שהם לא סתם פאנצ'ים חביבים, אלא אשכרה פאנצ'ים קורעים.

כל ההכנות התנקזו ליום צילום במתנ"ס תל אביבי שסיפק את כל הלוקיישנים לכל הסצנות: מדשאות לחיליק הסטלן, רקע מכללה לסטודנטית, ספרייה לעולה החדש/ישן, ומרתף שהוסב לחדר הקלטות. זה היה יום צילום ארוך, מתיש ומפרך, כשההקמה החלה בשש בבוקר, והפירוק הסתיים באיזור חצות.

אבל מה – איזה יום.

איך אומרים? ימים קשים של הפקה הם ימים הרבה יותר טובים מכל שאר הימים נטולי ההפקות.

(המאמר ממשיך אחרי טופס ההרשמה)


השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

טלפון (חובה)


במילים אחרות – היה מדהים. היה כיף. היה מרתק. יצא לנו כבר כמה פעמים לעבוד עם טאלנטים גדולים, אבל לעבוד עם בן אדם וירטואוז כמו אדיר הייתה באמת חוויה סופר מקצועית ומרתקת.

כמה שבועות לאחר מכן, כשסיימו לערוך את הסרטים, הוחלט להוריד את הדמות של העולה החדש/ישן מאמריקה כיוון שהסרטון לא עבד כמו שכולנו דמיינו שהוא יעבוד. ההחלטה הייתה של אדיר, ובצדק. אותנו הדמות הזאת מאוד שיעשעה, אבל לאדיר יש חוש קומי ביקורתי יותר חד משלנו. נשארנו עם שלושת הדמויות האחרות – הסטודנטית, החוזר מהודו ומנהיג הלהקה.

שלושת הסרטונים:

שלושת המערכונים הנותרים היו קורעים מצחוק והעבירו בדיוק את הנקודה שרצינו להעביר: לפני מכבי החיים היו כישלון, אחרי המעבר למכבי החיים נהפכו להצלחה מסחררת.

בדיוק כמו הקמפיין הזה.

המספרים ביוטיוב היו מדהימים ועדיין ממשיכים לעלות. בסופו של דבר, זה לא משנה מי אתה, כמה טאלנט גדול אתה, כמה גדול שם המותג שהולך לצידך או כמה כסף עלה הקמפיין, אלא האם במבחן הציבור הקמפיין מספיק מעניין.

וואלה, לפי מספרי הצפיות – כנראה שזה היה יותר מדי מעניין.

הדמות שהייתה הכי פופולארית היא זאת של הסטודנטית. האמת, לא צפינו את זה. היינו בטוחים שמנהיג הלהקה יעניין יותר אנשים. אבל אז נזכרנו בכלי שיווקי שדיי שכחנו ממנו – ההזדהות. כשבן אדם רואה את עצמו על המסך. דמות הסטודנטית הייתה שיקוף מוקצן של כלל הסטודנטים בישראל, ולכן גילינו אינספור תיוגים של סטודנטים המתייגים זה את זה וכותבים פאנצ'ים מהמערכון האחד לשני. אם זה היה עולה לנו לראש, אולי היינו בוחרים דמויות אחרות, נאמר חייל, או זוג מאורס או משהו עם קהל יעד ספציפי אך רחב.

בשורה התחתונה, זה ללא ספק היה אחד הקמפיינים שהכי נהנינו להפיק ובין אלו שהכי היינו גאים להפיק אותו.

כל מה שהיה צריך בשביל שזה יצא לפועל זה בסך הכל רעיון מצחיק אבל דבילי, וקופת חולים מספיק אמיצה בכדי לקבל החלטה להפיק קמפיין שכזה.

————–

רוצה להתייעץ בנוגע לקמפיין שיווק דיגיטלי או הפקת סרט תדמית לחברה שלך?

בשמחה רבה!

אני זמין באימייל האישי שלי: Ori@origalili.com

או בטלפון: 0773559575