הימים, איזור 2009. אולי 2010.

בעודי משוטט בפייסבוק, התוודעתי למספר קבוצות לבעלי עסקים. שמות כמו "עסקים מפרסמים לעסקים", "עסקים קטנים", "פרסום חופשי" ועוד כל מיני כאלו בעלי קונוטציה רחבה מדי בכדי שתוכל להיות שימושית.

אלו היו השנים הראשונות של פייסבוק פה בישראל, לפחות מבחינת הרגע בו מספר המשתמשים הישראלים גדל והתעצם, באיזור 2008. לאמריקאים היה 'פור' עלינו, ולכן אנחנו עדיין ניסינו להבין מה זה הדבר הזה, למה זה משמש, ובתור משווקים – איך אפשר לייעל את כל הפלטפורמה הזאת – מעבר לקידום ממומן – בכדי להגדיל את קהל הלקוחות של עסק כזה או אחר.

באותן השנים הגדרתי את עצמי כאיש של וידאו ולא כאיש שיווק, כיוון שלא היה לי מושג מה אני עושה. היו פונים אלי לקוחות עסקיים והייתי מייצר עבורים איזשהו חיקוי של מיליוני קליפים אחרים. אם הם צריכים פרסומת – הייתי מחקה פרסומות. אם היו צריכים כתבת תדמית – הייתי מחקה כתבה של גיא פינס. לא הכרתי מושגים כמו 'קריאה לפעולה', 'יצירת דחף' וכד'. הייתי פשוט כותב תסריט על-פי המבנה של פרסומות אחרות ומפיק אותו. כנראה שבכל עשיתי משהו נכון כיוון שאני עדיין עובד עם אותן הלקוחות, רק בתעריפים קצת שונים מלפני 10 שנים.

מה שכן, כמו כל בעל עסק, גם אני חיפשתי להרחיב את מעגל הלקוחות שלי, ואם אפשר בלי להוציא אגורה. בשניה שראיתי את הקבוצות הללו, המנורה מעל ראשי ניצתה והצטרפתי לכמה שיותר. בדמיוני ראיתי איך אני מעלה שם קישור לאתר שלי ובום! 100 לקוחות חדשים! נכנסתי לאותן הקבוצות, העלתי את הקישור, לפעמים הוספתי כמה מילים אודותיי ואודות השירות שלי ושיגרתי. ככה הייתי עושה מדי יום.

מיותר לציין שאף פניה לא הגיעה, נכון?

מיד אסביר בדיוק למה זה לא קרה ואיך כן אפשר לגרום לזה לקרות, אך קודם אומר לאלו מכם, המגחכים על דרך השיווק חסרת התועלת הזאת, שעד היום אנשים פועלים ככה. אין לכם מושג כמה. כמעט כל לקוח שלי שהוא בעל עסק קטן או אפילו בינוני, מספר לי שהם נכנסו לכל מיני קבוצות בתחום שלהם, שם פעם בשבוע מותר לפרסם את העסק שלך, אז הם מעלים פוסט פרסומי ולא מבינים למה אף אחד לא מגיע אליהם.

היום, עם הותק והניסיון שצברתי בשיווק, זה כבר נשמע לי מובן מאליו שזו דרך השיווק הכי מיותרת בעולם, אך רוב האנשים בעולם לא עוסקים בשיווק, בטח שלא דיגיטלי, ולכן אין להם מושג שמה שהם עושים זה כמו עץ שנופל באמצע היער ואף אחד לא עשה לו לייק.

למה זה לא עובד?

פשוט – כי לאף אחד לא אכפת ממך. עד שכן אכפת.

צר לי שאני מציג זאת ככה, אבל זאת האמת לאמיתה.

אפשר לעשות בדיקה קטנה. כמה פעמים ראית מישהו מחבריך בפייסבוק (או באיזושהי קבוצה) מפרסם את העסק שלו ופשוט המשכת הלאה? קשה לומר, אבל אני אומר לך שזה קורה לך כמה פעמים ביום. פשוט לא שמת לב לזה.

מעבר לכך, אנשים נכנסים לקבוצות האלו לא כי הם רוצים לקנות. הם רוצים ערך. באופן כללי, אנשים לא נכנסים לפייסבוק לקנות משהו. יש המון סיבות פסיכולוגיות למה אנשים כן נכנסים לרשתות חברתיות, אבל לרכוש מוצר או שירות היא לא אחת מהן.

מתי כן יהיה לאנשים אכפת ממך ומהשירות שלך ?

אחרי שנתת ערך.

ועוד ערך.

ועוד ערך.

ועוד.

ברגע שנתת לאנשים פתרונות, שהענקת להם ידע, שייצרת עבורם תוכן וערך, הם יזכרו אותך לנצח.

חשוב לזכור את זה.

מהי הדרך הכי פשוטה לעשות את זה?

להעלות כמה שיותר פוסטים בתחום שלך. עדיף וידאו. מומלץ גם סטורי.

כמה זה כמה שיותר?

כמה שיותר.

אם אפשרי 4 פעמים ביום – אז 4 פעמים ביום.

אם אפשרי 4 פעמים בשבוע – 4 פעמים בשבוע.

כמה שיותר – יותר טוב.

מי שלא רוצה לעקוב אחריך מוזמן לעזוב. אם קיים החשש שאנשים יתרגזו על תדירות הפוסטים, שיתרגזו. הם לא משלמים לכם את החשבונות ולא מטיסים אתכם לחופשה משפחתית בחו"ל.

אם בחרת להעלות כמה שיותר פוסטים בתחום שלכם, הסיכוי שאחד הפוסטים יהיה ויראלי גדל, מה שיגרום להמון אנשים שמתעניינים בשירות שלך לעקוב אחריך ולחכות לפנינים הבאות שיצאו לך מהפה.

זה הכל משחק של מספרים.

חשוב לזכור גם את זה.

ככל שיותר אנשים ייחשפו לתכנים שלך, כך גדל סטטיסטית מספר האנשים שירכשו ממך.

אז איפה נכנסות קבוצות הפייסבוק לתמונה?

פשוט וקל.

בואו נשים את הקלפים על השולחן. אם יש לך עסק, נכנסת לקבוצות בתחום שלך גם כי תמיד טוב ללמוד עוד טכניקות ושיטות, וגם בשביל למכור את מכולתך. מן הסתם, בתוך קבוצה של משווקים דיגיטליים בפייסבוק אין לי כל כך מה למכור להם שירותי שיווק, אבל אני כן יכול למצב את עצמי כמומחה לדבר מה על-ידי-כך שאני משתתף בדיונים, עונה לחברי הקבוצה על שאלות, עוזר להם לפתור בעיות, מדי פעם מעלה סוגיות, טכניקות וטיפים משלי ובאופן כללי משתדל להיראות כמה שיותר.

חשיפה זה שם המשחק.

גם את זה חשוב לזכור.

ככל שיותר אנשים יראו את השם שלך, ככל שיותר אנשים קיבלו ממך עזרה, כך יותר אנשים יכירו במומחיות שלך, ובאיזשהו שלב אנשים מהקבוצה ישכרו את שירותך ו/או יפנו אליך חברים שלהם. כשאנשים מקבלים ממך טיפים לשדרוג חייהם (מבחינה עסקית, גופנית, הבית, המעמד, כלכלית וכד') – הם יזכרו אותך לנצח. כמובן, כשאני מדבר על עזרה אני לא מתכוון לעבודה בחינם, אלא סיוע רעיוני. לא צריך יותר מזה.

חשוב לשים לב – אם בכלל יש לך רצון להגדיל את הסיכוי שבעקבות הפוסטים הללו ישכרו את שירותיך, אז וידאו זה חובה!

כן, אני יודע מה עובר לך בראש – "אתה איש וידאו, אתה רוצה למכור לנו את השירותים שלך!"

ברור, אבל לא על וידאו כזה אני מדבר אלא על וידאו שמצלמים בעצמך עם הטלפון שלך. ככל שתעלו יותר וידאו של עצמך מדבר על המומחיות שלך על-ידי נתינת ערך, כך מיצבת את עצמך כסוג של סלב. זה נשמע מוזר אבל זה אמיתי לגמרי. בואו נחשוב רגע על אלון גל. "הקואוצ'ר של המדינה". אתם יודעים שיש עוד חברות קואוצ'ינג בישראל? חלקן ממש עוצמתיות? אבל כשאנחנו שומעים קואוצ'ר, מי היחיד שעולה לנו לראש? בדיוק. למה זה? כי ראו את הבן אדם בטלוויזיה נותן לאנשים ערך, מה שבאופן אוטומטי ממצב את עצמו כמומחה. אסף גרניט לא היה נהיה כוכב על אם היה ממשיך להסתתר מאחורי המחבתות במחנה יהודה.

"כן, אבל זה אנשים שהלכו לטלוויזיה, זה סיפור אחר."

אוקיי, טיעון מקובל.

אז מה נאמר על יוטיוברים? אנשים בלי ציוד, אלא עם הטלפון או עם איזושהי מצלמה זולה החלו לצלם את עצמם, להעלות כמה שיותר תכנים ולהתפרנס מזה, ליהפך למומחים לדבר. אני שם רגע בצד נערים שמצלמים את עצמם משחקים במחשב, למרות שחלקם מתפרנסים מזה יפה. אני מדבר על כל מיני וולוגריות לאיפור, המעלות סרטוני הדרכות לאיפור, או מאמני כושר שמעלים סרטוני כושר קצרים. מוסיקאים שמחפשים בגוגל "מורה לפיתוח קול", וישר נפתחים להם כמה סרטונים של מורים ומורות – אותו המוסיקאי ייכנס לסרטונים, יראה את הבן אדם, יחווה אותו, יתחבר אליו, והשלב הבא – סביר להניח – זה לשכור את שירותו. איזה מהשניים הבאים יש לך העדפה: מישהו שמחמיא לעצמו ושולח לך את האתר שלו? או למישהו ששולח לך וידאו שלו שבו הוא מסייע לך לפתור בעיה כלשהי?

התשובה דיי ברורה.

אז מה לעשות?

(המאמר ממשיך אחרי טופס ההרשמה)


צריכים את עזרתי ביצירת קמפיינים שיווקיים שיזרימו אליכם לקוחות? השאירו פרטים ואחזור אליכם:

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

טלפון (חובה)


1

להירשם לקבוצות המתכתבות עם התחום שלך. אם, לדוגמא, העסק שלך זה שיווק, מומלץ להיכנס גם לקבוצות בנושא שיווק וגם לקבוצות בתחומי העניין שלך. חשוב להשתתף בדיונים, לענות על שאלות, להעלות סוגיות, לתרום לקבוצה, וכן לתייג את עצמך אם מישהו מחפש איש מקצוע (למרות שהוא יקבל עוד 50 אנשים, אבל בכל זאת, לא יזיק).

לדוגמא, אני חבר בכמה קבוצות מוסיקאים, לשם העלתי כמה סרטונים שלי מסביר להם איך לשווק את עצמם בפייסבוק וביוטיוב, ואני משתתף פעיל בדיונים שם. כשאיזשהו מוסיקאי מבקש המלצה על איש שיווק דיגיטלי, אני נמצא מבין אלו שממליצים עליהם. בלי שום קשר לקבוצות הפייסבוק, הסרטונים האלו שלי נמצאים גם ביוטיוב וככה קורה שגם משם מגיעים אלי לקוחות חדשים.

2

להעלות כל יום וידאו קצר שלך בפרופיל האישי והעסקי (כן, כן, משניהם ביחד – לא לשתף, אלא להעלות בשניהם בו-זמנית). עדיפות גם לסטורי מפוצל. בוידאו נותנים לאנשים איזשהו טיפ שקשור לעסק שלך, לפעמים באופן ישיר ולפעמים באופן עקיף. בסוף הסרטון חובה שתהיה קריאה לפעולה, משהו בסגנון של "אם אתם רוצים וידאו שיווקי שיביא הרבה יותר תנועה לעסק שלכם, שלחו לי הודעה, נקבע פגישה ונטיס את העסק שלכם לשמיים!".

(אני ממליץ על כמה שיותר וידאו + פוסטים רגילים/תמונות)

מה בעצם יקרה?

ברגע שהגבת לאנשים בקבוצות והם נכנסו לפרופיל שלך לבדוק עליך, הם רואים בן אדם סופר מקצועי, עם ידע ומומחיות על, ולכן כדאי לעבוד איתך ולא עם אחרים.

דרך הפעולה הזאת שציינתי כאן היא חינמית לחלוטין, והזמן הנדרש להכין את כל זה הוא בערך חצי שעה ביום. 5-10 דקות לצלם את הסרטון ולהעלות אותו לפייסבוק, 20 דקות בכדי להגיב לאנשים בקבוצות השונות. ההמלצה שלי היא להגיב לאנשים לאורך כל היום, ככה כל פעם שנכנסת לפייסבוק, דבר שקורה פעם בכמה דקות, להיכנס לאחת הקבוצות, להגיב ולהמשיך בשגרת חייך.

מבטיח שאחרי שעשית את שני הסעיפים הללו על בסיס יומי, העסק שלך יגדל בקלות.

עכשיו בינינו, זאת לא דרך הרבה יותר אפקטיבית מאשר סתם לפרסם בקבוצת "עסקים מפרסמים לעסקים"?

—————-

רוצה להתייעץ בנוגע לקמפיין שיווקי דיגיטלי או הפקת סרט תדמית לחברה שלך?

בשמחה רבה!

אני זמין באימייל האישי שלי: Ori@origalili.com

או בטלפון: 0773559575