אז החלטתם שאתם רוצים סרט תדמית לעסק שלכם.

בין אם מדובר בהשקת אפליקציה ותוכנה חדשה, מוצר חדש שאתם מוציאים לשוק או רצון לעורר מודעות לגבי השירות אותו אתם נותנים.

מה שלא תהיה הסיבה להפקת סרט תדמית, אחת השאלות שמטרידות כל יזם או מנהל שיווק היא האם ליצור סרט תדמית באנימציה או בלייב אקשן. בשנים האחרונות, הטרנד של סטארט אפים הוא סרטון אנימציה ידידותי וחביב המתחיל במילים 'תכירו את …', אך לא תמיד זה הדבר הנכון לעשות.

בואו נבחן את הבעד ונגד של סרט תדמית באנימציה אל מול סרט תדמית בלייב אקשן.

יתרונות סרט אנימציה

אין גבולות

לא משנה מה התקציב שלכם, בסרט אנימציה תוכלו להראות כל מה שבא לכם. בין אם מדובר באנימציית דו-מימד קלאסית או תלת-מימד מורכב, אתם יכולים לעשות כל מה שמתחשק לכם – אפקטים, תעופה, פיצוצים, שינויי צורה, תקופה אחרת ועוד. בגלל שמראש מדובר באנימציה, זה נסלח באם האפקט לא נראה ריאליסטי. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה במחשב הביתי, זה נראה שלא כל כך מסובך לבצע אפקטים מיוחדים לסרט תדמית מצולם. בפועל, חייבים להיזהר מאוד שלא יצא לכם משהו כזה:

זה, אגב, לא סרט תדמית אלא סרט 'אימה' חובבני במיוחד שזכה לתהילה כאחד הסרטים הגרועים היותר טובים שנעשו אי פעם. כשתראו את מתקפת הציפורים הכעוסות, תבינו איך זכה לתואר הנכסף הזה.

סרט אנימציה מושלם לסרטי הדרכה או לסרטי מבוא

לא סתם סטארט אפים רבים פונים אל סרטי הדגמה באנימציה. בין אם מדובר ברעיונות פשוטים או מסובכים, סרט תדמית באנימציה גורמת לכל דבר להיראות יותר ידידותי ומשפחתי למשתמש ולכן כדאי להשתמש בסרט אנימציה שידגים ויראה איך המוצר שלכם עובד באופן פשוט וחברותי. שימו לב שהמילה 'פשוט' לא מתארת את המוצר שלכם אלא את באופן הנקי והלא עמוס שבו אתם מציגים את הרעיון שלכם. הסרטון הבא שעשינו לחברת פאנזינג ממחיש את הרעיון הזה באופן מיטבי:

אפקטיבי לחלוטין.

חסרונות סרט אנימציה

עשוי להיראות פשטני

אם המוצר, השירות או העסק שלכם אמור לפנות אל קהל בוגר ומתוחכם יותר, ייתכן וסרט תדמית באנימציה ייצור את הדימוי ההפוך לחלוטין. כאמור, עסק מצליח הוא כזה ששומר על קו מיתוגי אחיד. קחו לדוגמא את ההבדלים בין סרט פרסומת לביסלי לעומת סרט פרסומת לרכב. אסם יצרו שתי דמויות מאוירות שמלוות את המותג של ביסלי במשך שנים. הם אפילו עשו להם סדרת רשת. אסם לא חייבים להשתמש בדמויות מאוירות בכדי לפרסם את ביסלי, אבל הם הגיעו למסקנה שהמיתוג של ביסלי הוא חטיף המיועד לילדים, ולכן הם ידבקו באנימציה. נכון, גם מבוגרים אוכלים ביסלי, אבל המיתוג מכוון לילדים. לעומת זאת, אם תראו סרט פרסומת מאויר למכוניות, תאבדו את הקשר באופן מיידי. מכונית היא עסק יקר למבוגרים, אנחנו רוצים לראות אותה חיצונית ופנימית בפעולה. אנימציה תעביר מסר ילדותי ולכן חברות המכוניות לעולם לא יעשו סרט תדמית מאויר, אלא-אם-כן יראו שם את המכונית האמיתית בפעולה.

השוו בין שני הסרטונים:

שימו לב שהאחרון הינו סרט אנימציה של טויוטה שם לא רואים בכלל את המכונית. הסרט הזה נעשה כשירות לנהגים מטעם טויוטה. שם הדבר היחיד שלא מופיע באופן מאויר הוא הלוגו, בו אסור לגעת. כאשר זהו סרטון טיפים ידידותי למשפחה, אנימציה באה בחשבון. אם זה היה סרט תדמית מכירתי, האפקט לא היה עובד כלל וכלל. לשם השוואה:

זה סרט מכירתי. נשאל אתכם ככה – באיזה שלב נכנסת האנימציה?

ברגע שהם עוברים לדבר על נושאים מורכבים ומאיימים יותר כמו ההבדלים בין המכוניות ותוכניות המימון.

זמן ההפקה עלול לקחת זמן רב יותר

כל הפקה לוקחת זמן. לא משנה אם מדובר בסרט תדמית לעסק קטן או בסרט אקשן הוליוודי. מה שכן, סרט מצולם לוקח פחות זמן להפיק מאשר סרט אנימציה. כשאתם באים לצלם סרט תדמית, רוב הדברים כבר מגיעים מוכנים או שלוקח זמן לא רב להכין אותם – הסט, התפאורה, האביזרים, השחקנים וכד'. בסרט אנימציה, על האנימטורים לצייר הכל מהתחלה – הנוף, הסט, הדמויות, להנפיש אותם וכד'. סרט תדמית שמערב לייב אקשן עם אנימציה יקח חצי או שלושת רבעי זמן לעשות מהפקה של סרט אנימציה.

אם אתם חייבים סרט תדמית בדחיפות, זהו אחד הפרמטרים שעליכם לקחת בחשבון.

יתרונות סרט מצולם (Live Action)

אופי החברה מוצג לראווה

אם יש משהו שסרט תדמית באנימציה לא יכול לעשות זה להראות את הדימוי האישי של החברה. אנימציה יכולה לחקות את המציאות ואף להוביל את הצופה בסרט תדמית בתוך מסע רגשי, אבל אם אתם באמת רוצים להראות את האופי של החברה, אתם מוכרחים להראות פנים – של המנכ"ל, של העובדים, של לקוחות המספרים על החברה, של דמות המזוהה עם החברה כמו דנית, זמרת חתונות, וכד'. זוהי דרך גאונית ליצור מערכת יחסים בין הלקוח לחברה עוד לפני שהרים את הטלפון.

לאחר משבר הספקים שעברו, רשת הסופר מרקטים מגה יצאו בקמפיינים הקוראים ללקוחות לחזור לקנות מהם. הם עשו זאת לא באמצעות הפנים של המנכ"ל או אדם בכיר אחר, אלא באמצעות הפנים של העובדים. סביר להניח שאתם יודעים למה הם החליטו לבחור בשיטה הזו, אבל בסיוע סדרת סרטונים בהם מראים את העובדים מהמחלקות השונות, הם חיברו אותנו, הלקוחות, אל הסופר מרקטים. עכשיו אנחנו במערכת יחסים. אנחנו כבר מכירים. צפו בדוגמא הבאה:

(המאמר ממשיך אחרי טופס ההרשמה)


שם*

Email*

טלפון*

אתר*

תקציב שיווק חודשי*

הכנסה חודשית ממוצעת*


יותר מתאים למסרים רציניים

כפי שאמרנו בקטגוריית החסרונות של סרט אנימציה, סרט תדמית בלייב אקשן טוב יותר להעברת תכנים ומסרים בוגרים ורציניים יותר.

הסרט הבא גם הוא לא בדיוק סרט תדמית, אלא סרט התנצלות. לאחר אסון פליטת הנפט במפרץ מקסיקו של BP, המוניטין שלהם נפגע אנושות. הם שיחררו מספר סרטונים בהם המנכ"ל מספר ומסביר איך הם עזרו לתקן את הנזק ולשמור על החופים תוך-כדי שהוא מביט למצלמה ואומר שהם מתנצלים. הם לא היו מעזים לעשות סרט שכזה באנימציה כיוון שאין שום דבר פשטני או משפחתי במסר אותו הם רוצים להעביר:

כמובן, סאות' פארק עשו פארודיה מבריקה על הפרסומת שלהם:

זמן הפקה קצר יותר

בדיוק כמו שציינו בחסרונות האנימציה – סרט תדמית לייב אקשן ניתן להפיק ביום אחד. ארץ נהדרת אלופים בלהגיב באופן מיידי להתרחשויות אקטואליות בישראל, אפילו בזמן שארץ נהדרת לא משודרת:

באותו הזמן שהייתה הסערה סביב התוכנית מגש הכסף, ארץ נהדרת לא היססו והלכו לצלם במהרה סרט משעשע שמתכתב עם מגש הכסף. סרט אנימציה היה לוקח להם זמן רב יותר.

אז… מה עושים?

כל סיטואציה עסקית הנוגעת לסרט תדמית היא ייחודית בפני עצמה. הכל תלוי במסר אותו רוצים להעביר. כפי שראיתם הנ"ל, חברת טויוטה עושה גם סרטי לייב אקשן, גם סרטי אנימציה, וגם סרטי תדמית המשלבים בין השניים. בסופו של דבר, מי שבאמת יכול לסייע לכם לבחור את האפיון הראוי לסרט תדמית אותו אתם רוצים לעשות היא חברת הפקה מנוסה. צרו עימנו קשר ואנו נשמח לייעץ לכם בנוגע לכיוון, האופי וקהל היעד אליו אתם מכוונים את הסרט תדמית שאתם רוצים להפיק.

צריכים עזרה בהפקת סרט תדמית ויראלי? צרו איתנו קשר

או חייגו 054-3001678